Ön is szereti a pulykát? Egyre többen vannak ezzel így. Az utóbbi években igencsak megnőtt a pulykafogyasztás Magyarországon. Tizenöt év alatt 2 kilogrammról a háromszorosára emelkedett. Ez valamivel kevesebb, mint az amerikaiak átlagos pulykahús fogyasztása. Ott nyolc kilót esznek belőle évente. Náluk a hálaadáskor ugrik meg jelentős mértékben a pulykafogyasztás, ugyanúgy karácsonykor is rendkívül népszerű ez az étel.
Hálaadáskor 46 millió, karácsonykor 22 millió pulyka kerül az asztalokra a tengerentúlon. Míg nálunk sokan halat fogyasztanak, addig Amerikában inkább “pulykáznak”. A trend azonban hozzánk is beférkőzött már, egyre több hazai családnál szerepel karácsonykor a menüben a pulyka.
Ha Ön is pulykát készítene az ünnepekkor, jöjjön el Szombathelyen, a Kámon-Hús hentesüzletébe, és tekintse meg a kínálatot.